REKONSTRUKCE TOPNÝCH ZDROJŮ


spolehlivé zdroje tepla, minimální náklady

Provádíme rekonstrukce tepelných zdrojů, zejména plynových kotelen, výměníkových a bojlerových stanic. Se vzrůstajícím procentem zateplených domů, které mají též kvalitní termoregulaci, se dostává do popředí rekonstrukce tepelných zdrojů, protože optimálně navržený topný zdroj dokáže uspořit nemalé množství nákladů na vytápění. Při realizacích od projektu až po finální montáž používáme zejména techniku od renomovaného výrobce DeDietrich. Samozřejmostí jsou také řídící systémy, které umožňují vzdálenou obsluhu kotelny. Tyto řídící systémy jsou ekvitermní a v poslední době se rozmáhá prediktivní regulace. Oproti ekvitermní regulaci využívá tepelné setrvačnosti budovy a předpovědi počasí. Dále lepším způsobem využívá zisky z oslunění. Další výhodou je jednoduchý zásah v algoritmu regulace po významných zásazích na obálce domu (zateplení, výměna oken apod.).

Nenechávejte své teplo utíkat komínem a pořiďte si kondenzační kotel.

Kondenzační kotel je na rozdíl od klasických plynových kotlů schopen zužitkovat tzv. skryté teplo, které se uvolní ochlazením páry ve spalinách pod teplotu jejího rosného bodu. Touto přeměnou dojde ke zkapalnění páry na vodu, a tím se uvolní poměrně značné množství tepelné energie.

  • Běžný plynový kotel využívá pouze tzv. výhřevnost plynu. Je to množství tepla, které se uvolní při spálení 1m3 plynu a voda ve spalinách zůstává v plynné podobě (pára).
  • Naproti tomu kondenzační kotel je schopen zužitkovat i tzv. skryté teplo, které se uvolní ochlazením páry ve spalinách pod teplotu jejího rosného bodu. Touto přeměnou dojde ke zkapalnění páry na vodu, a tím se uvolní poměrně značné množství tepelné energie. Souhrnně se tomu říká spalné teplo.
Spálením 1 m3 zemního plynu vznikne kondenzací spalin 1,6 litrů vody. Kondenzací 1 litru vody se uvolní využitelná energie 741 Wh, takže spálením 1 m3 zemního plynu to je 1,18 kW, což při průměrné dnešní ceně zemního plynu činí úsporu cca 1,83 Kč.

Chcete vědět více o této službě?

Pokud vás zajímají podrobnější informace o službě "Rekonstrukce topných zdrojů" neváhejte už ani minutu a kontaktujte naše techniky. Rádi vám podrobně zodpoví veškeré vaše dotazy.