REGULACE A VYVÁŽENÍ TUV


úspora nákladů, teplá voda ihned bez odtáčení

CIRKULACE TUV

Pokud Vás trápí problém, že musíte odtáčet vodu, než vám z kohoutku začne vytékat teplá voda, tak nemáte vyregulovanou cirkulaci teplé vody v objektu. Tyto situace nastávají zejména mimo odběrové špičky, kdy ostatní sousedi nemají odběry teplé vody.

Tento stav je pro vás jak nekomfortní, tak neekonomický, neboť platíte za vodu, která sice byla změřena jako teplá ale ve skutečnosti byla studená.

Řešením je osazení regulačních ventilů na TUV a hydraulické vyvážení, které je obdobné jako u vyvážení ÚT.

Dále je nutno podotknout, že nevyregulované rozvody TUV mají daleko větší tepelnou ztrátu, protože uvnitř domu cirkuluje většinou více vody o vyšší teplotě, než je potřeba. S vyregulováním TUV je žádoucí též rozvody dodatečně izolovat.

Pokud systém ohřevu a rozvodu teplé vody není schopen dodržet hygienické parametry, nutno ho považovat za rizikový z hlediska vytváření podmínek pro rozvoj mikroflóry. Signalizuje se možnost rozvoje legionel.

Více o regulaci, vyvážení TUV?

Pokud vás zajímají podrobnější informace o službě Regulace a vyvážení TUV, její možnostech a využití, neváhejte kliknout na tento odkaz, nebo nás zkuste kontakovat.